Nemocnice v kraji opět zakazují návštěvy

zdroj: Nemocnice Znojmo

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Nemocnice v Kyjově, Břeclavi, Hodoníně a Znojmě zakazují kvůli koronaviru návštěvy. Podle krajského radního pro zdravotnictví Milana Vojty je možné, že se v pondělí přidají i další krajské nemocnice.

Kraj jich zřizuje devět: v Kyjově, Znojmě, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově, Ivančicích, Hustopečích, Letovicích a Tišnově. Ve fakultních nemocnicích zatím zákaz návštěv nebude. Ke zpřísnění opatření přistoupily některé organizace v zemi poté, co začal narůstat počet případů covidu-19. V týdnu bylo v ČR denně více než 200 nových potvrzených případů nemoci. Nemocnice opět zavádějí povinné nošení roušek. Také přistoupí k zákazu návštěv. „S ohledem na vývoj hygienicko-epidemiologické situace jsme se rozhodli vyhlásit od pondělí zákaz návštěv s výjimkou otců u porodu a po porodu, kde budou nadále platit přísné hygienické podmínky,” řekl ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík. Nemocnice denně testuje asi 25 lidí, mezi kterými se objevují pozitivní výsledky. Podle Pavlíka by lidé měli přicházet na odběrová místa vždy chráněni rouškou nebo šátkem. Zákaz návštěv už platí i v kyjovské nemocnici. Podle jejího mluvčího Filipa Zdražila mají výjimku otcové u porodu a návštěvy u nezletilých pacientů. „V jejich případě platí návštěvní termíny ve středu, o víkendech a svátcích v čase mezi 14:00 a 16:00,” doplnil Zdražil. Naopak Fakultní nemocnice Brno zatím k zákazu návštěv nepřistupuje, má je každý den. Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně má zatím návštěvy povolené v neděli a středu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.