Kamion smetl motorkáře, ten havaroval až na cyklostezku

PŘEROVSKO – Záchranná služba oznámila včera krátce před půl třetí na linku 158, že mezi Radslavicemi a Sušicemi na Přerovsku se stala vážná dopravní nehoda kamionu a motorkáře. Řidič kamionu přehlédl motorku, která ho právě předjížděla, a vybočil s kamionem až do protisměru, čímž motorkáře vytlačil z cesty. Motorkář byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocnice.

„Včera krátce před půl třetí odpoledne oznámila záchranná služba na linku 158, že se mezi obcemi Radslavice a Sušice stala vážná dopravní nehoda motorkáře,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na místě hlídka zjistila, že řidič kamionu přehlédl za sebou jedoucí motorku, kterou řídil 43letý muž. V momentě, kdy motorkář předjížděl kamion, vybočil jeho řidič do středu silnice a pak i do protisměru k levé krajnici. Tím vytlačil motorkáře z cesty. Motorkář se snažil situaci zachránit a vybočil vlevo na travnatý pás. Tam ale ztratil kontrolu nad strojem a havaroval na přilehlou cyklostezku, kde se zranil. Z místa byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc, kde zůstal hospitalizován. Řidič kamionu na havárii motorkáře nezareagoval a dál pokračoval v cestě na Sušice, aniž by mu poskytl pomoc. Během odpoledne se podařilo kamion a jeho řidiče najít. Na motorce vznikla hmotná škoda 80 000 korun. Nehoda se dále vyšetřuje a řidič má na krku trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .