Z vyhlídky Kozí bouda je pěkný výhled: Projděte se kolem Berounky

Zdroj: pmdp.cz

PLZEŇ – Pokud právě přemýšlíte, kam si vyrazit do přírody třeba na rande, nebo malý výlet i s dětmi, máme tip. Místo je v dosahu MHD a už po pár krocích od zastávky se rázem ocitnete v místech, která vás přímo nabije energií.

Bez velké námahy se brzy dostanete na vyhlídku Kozí bouda s nádherným pohledem na řeku Berounku a nedaleký Bukovec. Nachází se na Holém vrchu a uvidíte z ní i protější kopec Chlum. Až se dostatečně pokocháte krásným výhledem a načerpáte další síly, můžete dále pokračovat po turistické cestě do přírodní rezervace Zábělá, kde na vás čeká naučná stezka.

Přijdete do míst, kde se kdysi nacházelo hradiště mohylového lidu v období doby železné a kde se první Slované usadili již v 8. století. O někdejším významu tohoto sídliště svědčí i jeho velikost. Rozkládalo se na ploše kolem dvou hektarů.

Celá trasa vede lesem, kde vás před případným úmorným vedrem ochrání stíny korun stromů. Jako bonus vám může na konci cesty přijít vhod osvěžující voda z Bukoveckého pramene. Ta je na základě výsledků odebraného vzorku z 14. července 2020 pitná.

Zdroj: Mapy.cz