Jak probíhaly žně na Hané si můžete o víkendu vyzkoušet na vlastní kůži

OLOMOUCKÝ KRAJ – První srpnový víkend nabízí různé akce s příchutí léta. Snažili jsme se pro vás, případně vaše děti, vybrat jednu zajímavou akci v každém okrese Olomouckého kraje. Doufáme, že vás náš výběr bude inspirovat a užijete si pohodový letní víkend.

OLOMOUCKO

V sobotu 1. srpna má připravený bohatý program Hanácké muzeum v přírodě v Příkazech  s názvem Žně. Dospělí i děti se nejen dozví něco z historie sklizně a výmlatu obilí, ale sami si budou moci vyzkoušet sečení luňákem, vázání do snopů, stavění panáků či mlácení cepy v jedinečném prostředí hanáckého statku. Nebudou chybět ani ukázky dobových zemědělských strojů včetně historické mlátičky. Nejen prací je však člověk živ, takže návštěvníci v průběhu celého sobotního dne jistě ocení ochutnávky tradičních krajových specialit a zahraje dobrá mozeka. Akce se koná od 10 do 17 v Kameníčkově gruntu na adrese Příkazy 54.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

PROSTĚJOVSKO

Hravé odpoledne pro děti je na sobotu 1. srpna přichystáno na zámku Plumlov. Akce začíná ve 13 hodin a potrvá do 18 hodin. Připraveny jsou koloběžky kostka, lukostřelba, Psí KUSY, tvořivá dílna, loutkové divadlo a další stanoviště. Pro dospělé zahraje rocková muzika, proběhne výstava fotografií Oldy Skulila. Vstup na akci je zdarma.

PŘEROVSKO

V sobotu 1. srpna od 16 hodin se koná oslava výročí 100 let od založení místní jednoty v sokolské zahradě ve Velké. Oslavy zahájí Hudecká muzika Františka Kopeckého a cvičenci Sokola. V 19 hodin vystoupí Revival Karel Gott (Jan Mlčoch), který je považován za jednoho z nejlepších revivalů tohoto národního umělce. Následovat bude až do ukončení akce Country kapela Gympleři Vsetín. Po celou dobu konání oslav bude k dispozici bohaté občerstvení, pro děti i točená zmrzlina a cukrová vata, dále pro ně bude připraven skákací hrad, skluzavka i trampolína.

ŠUMPERSKO

Pradědovo dětské muzeum v Bludově pořádá každou srpnovou neděli vždy od 10 do 18 hodin Letní dětský gastrofestival. Na vaše děti čeká spousta kuchařských dílniček a zábavná stanoviště na zahradě.

JESENICKO

V sobotu 1. srpna v 17 hodin se otevře zahrada Katovny v Jeseníku, kde se uskuteční další hudební večer. Postupně od 18 hodin zahrají a zazpívají Natálie Rottrová a Pavel Špirka, Žamboši, Vlny a DW8. Vstupenky je možno koupit v rezervačním systému Městského kulturního zařízení Jeseník.