Na jihu Čech přibylo 7 lidí s Covid-19. V Prachaticích začalo velké testování

ilustrační foto (zdroj HZS Jihočeského kraje)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během úterý zaznamenali hygienici na jihu Čech sedm nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Aktuálně pozitivních je tak v kraji 74 osob, zatímco v polovině června měly jižní Čechy deset nakažených.

Od pondělního do úterního večera vyšetřily laboratoře v regionu 174 vzorků od pacientů s podezřelými příznaky a 39 vzorků od samoplátců. Pozitivních bylo sedm. „Ve dvou případech se jednalo o občany Ukrajiny, kteří byli testováni po příjezdu do České republiky. V jednom případě byl zdrojem nákazy rodinný kontakt s již dříve pozitivně testovanou osobou, v dalších dvou kontakt na pracovišti s dříve pozitivně testovanou osobou. Další člověk se nakazil v průběhu dovolené v západních Čechách a zatím poslední evidovaný při výkonu své práce. V tomto případě zdroj ještě potvrzujeme. Všem byla nařízena povinná izolace,” uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stávajících 74 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich evidováno 29 na Prachaticku, 14 na Jindřichohradecku, 13 na Českobudějovicku, sedm na Písecku, šest na Táborsku a pět na Strakonicku. Českokrumlovsko stále hlásí jako jediný a poslední jihočeský okres nulu. I tak zůstávají jižní Čechy v přepočtu nakažených na 100 obyvatel nejméně zasaženým krajem. V povinné karanténě se k úterní osmnácté hodině nacházelo 143 lidí.

V Prachaticích začalo velké testování

Hygienici dnes v ranních hodinách zahájili testování zaměstnanců firmy InTiCa v Prachaticích, které by mělo probíhat dva dny. Podle informací Krajské hygienické stanice se jedná o 330 pracovníků. Již od ranních hodin se před branami společnosti tvoří fronty, v nichž lidé samozřejmě dodržují rozestupy, aby se co nejvíce eliminovalo riziko nákazy. Na místě stojí tři stany, jejichž stavbu zajistili hasiči.