Devět hasičských jednotek vyjelo k požáru hospodářských přístavků a rodinného domu

PROSTĚJOVSKO – Včera odpoledne vyjížděli hasiči k požáru dvou objektů v řadové zástavbě v obci na Prostějovsku. U požáru zasahovalo devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti se snažili také zabránit rozšíření požáru na sousední objekty. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Včera po třinácté hodině byl na krajské operační středisko hasičů oznámen požár sousedících hospodářských přístavků a části rodinného domu v Hrdibořicích na Prostějovsku. K požáru vyjelo devět profesionálních a dobrovolných jednotek. Celkem hořelo na rozloze 30×15 metrů. „Kromě hasebních prací bylo také naší prioritou zabránit rozšíření požáru na sousední přilehlé objekty,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Hasiči dostali požár pod kontrolu během necelé hodiny. Pak rozebírali konstrukce a vyhledávali skrytá ohniska hoření a dohašovali je. Při tom využívali termokameru. Požár byl zlikvidován ve 14.35 hodin. Příčinu požáru hasiči vyšetřují, hmotná škoda se vyšplhá přes 1 milion korun. Nikdo nebyl zraněn.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na místě zasahovaly dvě profesionální jednotky z Prostějova a Olomouce a sedm jednotek dobrovolných hasičů: Prostějov-Vrahovice, Dub nad Moravou, Tovačov, Vrbátky, Hrubčice, Brodek u Přerova, Prostějov-Žešov.