Havarovaný sporťák značky Chevrolet skončil na střeše v hluboké rokli

ŠUMPERSKO – Policisté, hasiči i záchranáři vyjeli ve čtvrtek 30. července půl hodiny po poledni na Červenohorské sedlo k havárii sportovního Chevroletu Camaro. Lehce se při ní zranil 27letý řidič, jeho spolujezdec vyvázl bez zranění.

Nehodu, která se stala včera po polední ve stoupání na Červenohorské sedlo na Šumpersku, působil podle prvotního šetření policistů 27letý řidič, který nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem auta a technickému stavu silnice. „Při průjezdu táhlou pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru a s vozem dostal smyk, který nevyrovnal. Následně v další zatáčce vyjel ze silnice, čelně narazil do svodidla, vjel do lesa a po nárazu do několika stromků zakončil jízdu koly vzhůru v hluboké rokli,“ popsala nehodu policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Řidič se při nehodě lehce zranil, sanitka ho přepravila k ošetření do nemocnice. Spolujezdec, který s ním cestoval, vyvázl bez zranění. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič řídil pod vlivem alkoholu. Škoda, která při nehodě vznikla, přesáhla podle prvotního odhadu částku 800 tisíc korun. „Havarované vozidlo policisté, z důvodu uplatnění technické závady na brzdách řidičem, policisté zajistili,“ doplnila Vybíhalová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .