Hlučínská štěrkovna, den druhý: Muž spadl ze šlapadla a už se nevynořil

Foto: HZS MSK - Moravskoslezští hasiči byli na situace tonutí na vodních plochách speciálně cvičeni například letos v červenci

HLUČÍNSKO / OSTRAVA – Druhým dnem dnes pokračuje pátrání po muži, který pravděpodobně utonul v hlučínském sportovním a rekreačním areálu Štěrkovna poté, co spadl z vodního šlapadla. Do akce byli také dnes zapojeni policisté na vodních člunech, policejní potápěči, psovodi i hasiči.

Dva kamarádi ve věku třicet a devětatřicet let si 30. července okolo 17,00 hodiny vypůjčili k projížďce po jezeře v Hlučíně vodní šlapadlo. Cestou k ostrůvku, který se nachází uprostřed jezera ve vzdálenosti dvě stě metrů od břehu, mladší z mužů z neznámých důvodů spadl do vody. Poté, co se chvíli zmítal nad hladinou, se za ním voda zavřela a už nevyplaval.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jeho starší společník okamžitě začal volat o pomoc, což slyšeli na břehu přítomní vodní záchranáři, kteří ihned dorazili na místo a začali prohledávat hladinu jezera. Zároveň starší z mužů oznámil zřejmé utonutí kamaráda také na linku 158,“ řekl k případu policejní mluvčí René Černohorský.

Na místo byla ihned vyslána hlídka z obvodního oddělení v Hlučíně. „Kamarád se chvíli držel nad hladinou a mával rukama, následně se potopil a již nevyplaval,“ řekl policii devětatřicetiletý kamarád pohřešovaného muže.

Do akce byl kromě policejních člunů a potápěčů nasazen také vrtulník, který pátral po těle na hladině jezera. Policie s hlučínskými strážníky a psovody prohledali i okolní břehy jezera, přilehlé restaurace, hlučínské vlakové a autobusové nádraží i různá zdravotnická zařízení. Pátrací akce probíhala ve čtvrtek 30. července až do setmění, ale muž nebyl nalezen.

Pokračování v pátrání se rozběhlo zase ráno, v pátek 31. července. Ještě ve tři hodiny odpoledne nedošlo, dle poručíka René Černohorského, k nálezu pohřešovaného.