Jihočeským zoologickým zahradám kraj pomůže pokrýt ztrátu ze vstupného v době pandemie

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Kraj chce pomoci jihočeským zoologickým zahradám pokrýt ztrátu ze vstupného, která vznikla kvůli omezení provozu v souvislosti s koronavirem. Přispěje proto částkou v celkové výši čtyři sta tisíc korun těm organizacím v regionu, které vlastní licenci zoologických zahrad.

Ve čtvrtek 30. července to jednomyslně schválila Rada Jihočeského kraje. Peníze si mezi sebe rovným dílem rozdělí Nadace Tomistoma, která provozuje krokodýlí zoo v Protivíně, Park exotických zvířat pro zoo Dvorec, Zoologická zahrada Tábor a ZOO Jindřichův Hradec se sídlem v Horní Pěně. Akce se netýká Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, která je Jihočeským krajem přímo zřizována, ani zoologických zahrad, které nevlastní potřebnou licenci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Již koncem května jsme u provozovatelů těchto čtyř zoologických zahrad zjišťovali, jak vysoko odhadují ztráty ze vstupného, a nabídli jim částečnou finanční kompenzaci,“ vysvětlil náměstek hejtmanky pro oblast kultury Pavel Hroch.

Nejvýše podle něj svou ztrátu vyčíslila protivínská zoo, které na vstupném chybí částka 1 707 218 korun. Druhá v pořadí je zoo v Táboře s částkou 1 197 674 korun, třetí pak zoo v Horní Pěně, které chybí rovný milion. Na 730 000 000 korun vyčíslila svou ztrátu zoo Dvorec.

Výpadky příjmů ze vstupného vznikly zoologickým zahradám v důsledku pandemie a souvisejícím vládním opatřením, kdy byly zoologické zahrady uzavřeny, hlavní sezona zahájena se zpožděním a s omezením počtu návštěvníků. Neuskutečnily se ani žádné školní výlety a odborné přednášky ve vzdělávacích zařízeních.