Koronavirus se objevil na zlínské univerzitě. V karanténě jsou dva zaměstnanci

Ilustrační foto

ZLÍN – První dva případy koronaviru se potvrdily na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zaměstnanci jsou v karanténě a chystá se dezinfekce zasažených prostor. Univerzita o tom dnes informovala na svých webových stránkách.

Výskyt onemocnění potvrdil rektor univerzity Vladimír Sedlařík. „Jsme v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí ve Zlíně a řídíme se jejími pokyny. Nemocní zaměstnanci jsou nyní samozřejmě v karanténě,“ řekl Sedlařík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V průběhu dnešního dne se bude v zasažených prostorách provádět z preventivních důvodů plošná dezinfekce.  Zároveň musí zaměstnanci i návštěvy ve všech prostorách univerzity nosit roušky.

K pátečnímu ránu se koronavirus potvrdil u 497 obyvatel Zlínského kraje, přičemž aktuálně hygienici evidují 119 nemocných. Jen na Zlínsku mělo pozitivní testy 174 lidí, v současnosti se s covidem potýká 36 lidí.