Nadjezd mezi Trávníky a Rybníky projde opravou. Otevře se nejdřív na konci roku

Foto: město Vsetín

VSETÍN – „Malý“ nadjezd mezi vsetínskými sídlišti Trávníky a Rybníky zůstává kvůli havarijnímu stavu uzavřený od půlky loňského prosince. Pokud vše půjde dobře, opravovat se začne na podzim. V provozu pak bude nejdřív koncem letošního roku.

Most z roku 1939 dostal zabrat hlavně při opravě mostu Pionýrů a stavbě okružní křižovatky na Ohradě, kdy ho využívalo více motoristů než obvykle. Mostní prohlídky posléze odhalily na konstrukci nadjezdu vážné nedostatky, kvůli kterým ho muselo město loni v prosinci uzavřít. Řadě Vsetíňanů se tak zkomplikovala cesta do centra a zpět. „Jiná možnost však nebyla, stav mostu opravdu nedovoloval jeho další využívání,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Radnice nechala provést důkladnou prohlídku spodní části mostu, především stavu betonu a v poškozených místech změření úbytku výztuže. „Prokázalo se zatékání přes původní odvodňovače dovnitř konstrukce. V místech zatečení šel beton dokonce loupat rukou,“ popsal stavební technik radnice Petr Findeis.

Nosné a další části mostu budou vyztuženy a upraveny tak, aby nehrozilo nebezpečí automobilům ani pod mostem projíždějícím vlakům. Technické řešení by mělo být hotovo do konce prázdnin, následně proběhnou jednání o schválení realizace úprav a výluk v provozu železnice se Správou železnic, případně Drážním úřadem. „Samotné úpravy by mohly proběhnout na podzim letošního roku. Rádi bychom pro realizaci prací využili termínu výluky dopravy na trati z Bystřičky na Vsetín, kde Správa železnic plánuje své opravy,“ informoval starosta Růžička. Výluka jen pro stavební úpravy mostu by podle něj byla pro město finančně nereálná.

Na místě současného nadjezdu město v budoucnu plánuje stavbu nového mostu. Ten by umožnil provoz ve dvou jízdních pruzích a vedl by přes něj i chodník pro pěší.