Putovní festival Energie pro kulturu omezí parkování v ulici Pod Zámkem

Do Třebíče přijedou Cirkus la Putyka, Kašpárek v rohlíku nebo kapela MIG 21. Foto: město Třebíč

TŘEBÍČ – Do Třebíče v závěru prvního srpnového týdne zavítá putovní festival Energie pro kulturu. Turné má podpořit kulturní scénu, kterou zasáhla opatření související s pandemií koronaviru. A protože se akce uskuteční na Podzámecké nivě, je potřeba v termínu od 4. do 7. srpna počítat s omezením parkování v ulici Pod Zámkem.

Omezení začne v 7.00 hodin 4. srpna a skončí 20.00 hodinou 7. srpna. Nebude možné zaparkovat na parkovišti Pod Zámkem a ani před finančním úřadem.
Auta ale vystřídá 6. a 7. srpna velmi zajímavý program, a to oba dva dny od 14.00 hodin. Vedle vystoupení známých Cirku la Putyka, Kašpárka v rohlíku, kapely MIG 21 nebo místních Kucharski, připravuje na páteční odpoledne svoji prezentaci také Základní umělecká škola Třebíč a Hrotovice.
Oběma ZUŠ bude na akci předán výtěžek ze šlapání na handbikes Nadace ČEZ. ZUŠ Třebíč chce výtěžek využít na podporu výtvarného oboru, konkrétně na nově zřizovanou výuku práce s fotografií. Páteční program zahájí vystoupení žáků hry na elektrické kytary ZUŠ Třebíč pod vedením Petra Sedláka. Jakub Noha, pedagog výtvarného oboru ZUŠ Třebíč, po celé odpoledne povede workshop pro děti, malování na trička. Můžete také navštívit zábavnou Energy zónu Skupiny ČEZ. Vstup na všechny aktivity i kulturní program zdarma!