Své auto nepřecpávejte, za jeho nadváhu zaplatíte v Ostravě “desítku”!

Foto: PČR - Kontrolní vážení auta prokázalo překročení jeho maximální povolené hmotnosti

OSTRAVA – Pečlivému oku policistů neunikl tento týden osmadvacetiletý řidič v Ostravě – Přívoze. Ten na korbě vozu převážel těžký náklad, přičemž překročil maximální přípustnou hmotnost vozidla o více než 1000 kg. Vážilo se, pokutovalo a provozovatel auta skončí v přestupkovém řízení.

Policisté z dálničního oddělení Ostrava zaregistrovali tento týden v Ostravě – Přívoze nákladní vozidlo, které mělo na korbě stavební náklad a pracovní nářadí. Jinak běžná věc měla však háček. „Vozidlo se na první pohled jevilo, že není konstruované na takovou zátěž,“ řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté auto zastavili, zkontrolovali jeho technický stav a provedli kontrolní vážení a měření. „Na místě zjistili překročení povolené maximální přípustné hmotnosti vozidla. Ta byla překročena téměř o dvanáct set kilogramů,“ pokračovala Soňa Štětínská s tím, že došlo také k překročení povolené hmotnosti na nápravě automobilu, které rovněž činilo 1200 kilogramů.

Řidiči byl policií na místě vydán zákaz pokračovat s vozidlem v jízdě. Dále musel zajistit odstranění nákladu z korby, aby hmotnost auta klesla na povolenou hodnotu.  Poté ještě řidič dostal od policie platební příkaz na pokutu ve výši deseti tisíc korun.

Provozovatel auta je navíc v tuto chvíli podezřelý ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích a už věc oznámili příslušnému správnímu orgánu.