V Bohumíně do sběrných dvorů i Samsung

Foto: Město Bohumín, Lucie Balcarová,

BOHUMÍN – Éterem nedávno proběhla zpráva, že sběrné dvory nepřijímají výrobky značky Samsung, avšak v Bohumíně tomu je jinak.

Město chce eliminovat možnost vzniku černých skládek, a tudíž upozorňuje, že je možno ekologicky zlikvidovat staré spotřebiče Samsung i v místním sběrném dvoře.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Rozhodně nechceme, aby se nám najednou začaly televize nebo monitory od počítačů značky Samsung válet někde v přírodě anebo u kontejnerů na sídlištích a my je pak za nemalé peníze museli likvidovat jako černé skládky. Bohumíňáci do našich sběrných dvorů mohou vozit všechny vysloužilé elektropřístroje nehledě na jejich značku,“ upřesňuje situaci bohumínský starosta Petr Vícha.

Pro připomenutí dodáváme, že v Bohumíně fungují dva sběrné dvory, jeden je stabilní a druhý je mobilní. Stabilní sběrný dvůr je k dispozici na ulici Koperníkově a je otevřen od pondělí do soboty od 8 hodin do 17 hodin, respektive do 14 hodin během sobot. Mobilní sběrný dvůr se pak přesunuje dle potřeb mezi městskými částmi.