Frekventovaná Vápenice v Prostějově je průjezdná. Oprava skončila s předstihem

PROSTĚJOV – Skoro o měsíc dřív skončila oprava ulice Vápenice v Prostějově, která je součástí frekventovaného vnitřního okruhu města. Kromě nového povrchu silnice byla cesta opatřena i novým dopravním značením. Opravy využilo město také k tomu, aby nechalo vyměnit semafory na přechodech.

„Vápenice patří v současné době k ulicím s nejvyšší intenzitou provozu. Vzhledem k tomu, že má v následujících letech proběhnout zásadní rekonstrukce silnice v ulici Wolkerova, bylo nezbytné, aby Vápenice byla s předstihem opravená, protože intenzita dopravy se tady ještě podstatně zvýší,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk. Stavební práce, které probíhaly za úplné uzavírky, zahrnovaly například odfrézování původního živičného povrchu a zhutnění podkladových vrstev silnice. Došlo také k výměně, úpravě a vyčištění uličních vpustí. Nová vozovka pak byla opatřená dopravním značením – včetně obnovení bezpečnostních barevných pásů před přechodem pro chodce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Opravy ulice Vápenice využilo město Prostějov, aby nechalo vyměnit semafory na přechodech. Náklady na rekonstrukci zhruba půlkilometrového úseku krajské silnice přesáhly 12,5 miliónu korun.