Muž se zabarikádoval v bytě, na policisty pak mířil nabitou kuší a mečem

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽ – Až pět let ve vězení hrozí čtyřiatřicetiletému muži, který se zabarikádoval v bytě v Kroměříži. Přivolané policisty pak ohrožoval nabitou kuší a mečem. V krvi mu kolovalo přes tři promile alkoholu.

V pátek krátce po třetí odpoledne se na linku 158 obrátila žena a s tím, že má obavy o život nájemníka, se kterým se měla sejít a domluvit na ukončení pronájmu bytu, ale delší dobu je nekontaktní. „Policisté vyjeli k bytu v Kroměříži, kde na ně už oznamovatelka čekala. Nájemník na zvonění, ani bouchání na dveře nereagoval, proto se policisté po dohodě se ženou rozhodli vstoupit dovnitř. Dveře však ani po odemčení nešly otevřít, protože byl za nimi postavený nábytek,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nakonec se policistům podařilo dovnitř dostat. „Už při vstupu do bytu hlasitě volali, že jsou policisté a ptali se, zda je muž v pořádku, protože viděli jeho siluetu za interiérovými dveřmi. Když dveře otevřeli, uviděli, že muž drží v ruce meč, se kterým mířil na obličej policisty. Muž na slova policistů nereagoval a po chvíli vyměnil meč za nataženou kuš se šípem s kovovým hrotem připraveným k výstřelu, namířil na policisty a šel proti nim se slovy, aby z bytu odešli,“ popsala Lenka Javorková.

Policisté na místo přivolali posily a vyjednavače, který byl po chvíli úspěšný. „Muž pozitivně reagoval na jeho komunikaci a nakonec zbraně odložil a vyšel z bytu ven. Poté všechny své zbraně jako nože, kuš a meče, které měl v bytě, policistům vydal,“ sdělila Javorková.

Muž byl zjevně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili 3,29 promile. Následně skončil na záchytce, kde strávil noc. „V sobotu ho kriminalisté vyslechli a obvinili z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za který trestní zákon ukládá až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala Javorková.

Foto: Policie ČR