Srpen začal na silnicích Vysočiny tragicky

Foto: HZS Kraje Vysočina

TŘEBÍČSKO – Smrtí jednoho z řidičů skončila dopravní nehoda u obce Třebelovice na Třebíčsku. Dvě nákladní auta se na silnici II/152 mezi Jemnicí a Třebelovicemi čelně srazila v pondělí 3. srpna po 7.00 hodině ranní.

Oba řidiči zůstali po nehodě v autech zaklínění. Potom, co je hasiči vyprostili, okamžitě přešli do péče záchranářů. „Jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým bohužel podlehla. Druhý řidič byl z místa nehody ve vážném stavu, na umělé plicní ventilaci, převezen do traumacentra v Brně,“ informoval mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Od rána na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému. „Místo nehody je neprůjezdné, policisté dopravu odklánějí přes Mladoňovice,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Podle Centra dopravních informací Policie ČR má omezení v místě trvat odhadem do 14.00 hodiny.

První smrtelná nehoda se stala v neděli 2. srpna na Pelhřimovsku

Srpen na Vysočině nezačal vůbec dobře. K tragické dopravní nehodě, tentokrát osobního auta, došlo také v neděli 2. srpna před 6.00 ranní u Nového Rychnova na Pelhřimovsku.
„Řidič vozidla Škoda jel ze směru od obce Vyskytná, přičemž při projíždění zatáčkou vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Osmnáctiletý řidič při nehodě utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. „Dvě další osoby se zranily lehce a byly záchrannou službou transportovány do nemocnice,“ doplnil Petr Janáček. Příčinu a okolnosti tragické dopravní nehody policisté vyšetřují.