Nemocnice v Prachaticích pořídila nový inkubátor. Poskytne větší komfort dětem i personálu

Nemocnice Prachatice (zdroj jihnem.cz)

PRACHATICE – Prachatická nemocnice disponuje novým inkubátorem na svém novorozeneckém oddělení. Měl by poskytnout vysoký komfort jak pro novorozené dítě, tak i pro personál. Inkubátor nemocnice pořídila za 332 919 korun.

„Klíčovými vlastnostmi zakoupeného inkubátoru je ovládací panel s barevným 9´´ LCD monitorem viditelným na značnou vzdálenost a absolutní bezpečnost, která je kontrolována dvěma nezávislými procesory a sofistikovaným alarmovým systémem. Velkou předností je nízká hladina hluku v prostoru pro novorozence, a to jen 38 dB,“ informuje primářka Dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Prachatice Lenka Pěstová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nezanedbatelné je i snadné čištění a dezinfekce, sterilizace komory zvlhčovadla a polohovatelné, na obě strany otočné a výsuvné lůžko. „Inkubátor SHELLY poskytuje chráněné, komfortní prostředí a umožňuje ošetřujícímu personálu být v předstihu před náročnými potřebami nejmenších pacientů,“ říká Pěstová.

Nový inkubátor na novorozeneckém oddělení Nemocnice Prachatice (zdroj jihnem.cz)

Jedná o čtvrtou generaci novorozeneckých stacionárních inkubátorů z produkce TSE. „Jsou velmi variabilní, lze je doplnit řadou volitelného příslušenství. Monitoring životních funkcí je zajištěn integrací technologie Masimo Rainbow SET, která představuje to nejlepší na trhu.“