Policie v Ostravě kontroluje délku vozidel, pokuty jsou astronomické

Ilustrační foto: PČR

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Hned dvěma případy překročení povolené délky vozidla se tento týden zabývali policisté z dálničního oddělení v Ostravě. Oba přestupky se staly na dálnici D1 v katastru města Ostravy, přičemž jeden řidič překročil povolený délkový limit auta s návěsem dokonce o sedm metrů. Povolení pro zvláštní použití komunikace přitom u sebe neměl řidič ani jednoho z kontrolovaných aut.

Prvního přestupku se v minulých dnech dopustil třiatřicetiletý řidič, který jel po dálnici D1 směrem do Polska. „Policisté při kontrole auta provedli kontrolní vážení a měření jízdní soupravy složené z nákladního vozidla a návěsu,“ řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská a dodala: „Celkovou naměřenou délkou soupravy  čtyřiadvacet metrů došlo k překročení povoleného limitu o sedm metrů.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další přestupek se stal také na dálnice D1 řidiči ve věku jednatřiceti let. Také v tomto případě policie kontrolovala hmotnost a délku nákladního auta, přičemž zjistili, že délka soupravy překročila povolený limitu o čtyři a půl metru.

„Ani jeden z řidičů nepředložil povolení pro zvláštní užívání komunikace,“ řekla k případům Soňa Štětínská. Policisté oběma řidičům zakázali pokračovat v jízdě až do doby, než si vyřídí povolení, nebo odstraní závadu.

V příkazním řízení dostali oba řidiči na místě pokutu ve výši patnácti tisíc korun. To ale není vše. Provozovatelem obou aut jsou zahraniční společnosti, které se překročením délky aut dopustili přestupku. Oběma byla uložena kauce ve výši padesáti tisíc korun a přestupky byly oznámeny správnímu orgánu podle zákona o pozemních komunikacích.