Covid-19 na jihu Čech: Aktuálně pozitivních je 152, přibylo 9 Jihočechů

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během středy zaznamenali hygienici na jihu Čech devět nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Jeden nemocný se uzdravil. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 208 a aktuálně pozitivních 152 osob. Dnes také probíhá opětovné testování zaměstnanců firmy InTiCa v Prachaticích.

Od úterního do středečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 259 vzorků a 59 vzorků od samoplátců. Z celkových 318 vzorků bylo devět pozitivních. Jednalo se o pět žen a čtyři muže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jednalo se o dvě ženy a muže ukrajinské národnosti, kteří byli jako samoplátci testováni po svém příjezdu do České republiky. Další čtyři tvořily rodinné kontakty v karanténě s již dříve pozitivně testovanou osobou. Jeden případ se týkal mladého muže z Prachaticka, který se nakazil v Praze a starší ženu ze sociálního zařízení na Prachaticku. Seniorka byla převezena do nemocnice, ostatním byla nařízena povinná domácí izolace,“ uvedla epidemioložka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.

Ze stávajících 152 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 54 na Prachaticku, 34 na Táborsku, 21 na Českobudějovicku, 20 na Jindřichohradecku, 12 na Písecku, devět na Strakonicku a dva na Českokrumlovsku.

V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu Covid-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si přes další nárůst onemocnění jižní Čechy udržují s 56,83 nemocnými na 100 tisíc obyvatel k středeční osmnácté hodině i nadále pozici regionu s nejnižším celkovým výskytem Covid-19 v České republice.

„Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 21 862 osob. V povinné karanténě se k středeční 18. hodině nacházelo 318 osob. Počet vyšetřených samoplátců se v regionu e středu zvýšil o 59 na celkových 5 201,“ konstatovala Luňáčková.