V kontaktním centru museli dvakrát zasahovat strážníci, došlo tam k potyčce

Ilustrační foto.

BRNO – Na linku 156 přišlo oznámení z kontaktního centra ve Vlhké ulici, kde podle slov pracovníků došlo k potyčce mezi návštěvníky. Na místo bylo proto vysláno několik hlídek městské policie.

V centru byly dva páry, které se spolu nepohodly. Vzájemně se napadaly, urážely se a vyhrožovaly si. „Kromě toho se osoby fackovaly a tahaly za vlasy. Strážníkům se nakonec podařilo spor uklidnit,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Nikdo z přítomných svou vinu nepřipustil, a tak se hlídka rozhodla případ postoupit správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Uběhlo však jen pár hodin, když z azylového centra volali znovu. Jeden z dvojice z předchozího konfliktu totiž napadl dalšího návštěvníka. „Muž ve věku padesát pět let měl tržnou ránu na obličeji, proto hlídka raději zavolala zdravotníky,“ upřesňuje Skřivánková. Napadený vypověděl, že se útočník do centra opakovaně vracel, choval se nevhodně a bezdůvodně jej udeřil pěstí do hlavy. Klienti strážníky ujistili, že muž agresora nijak neprovokoval. Toho se podařilo dopadnout na nedalekém parkovišti. Hlídka celou věc zkonzultovala s republikovou policií a případ předala správnímu orgánu.