Voda a civilizace. Nenechte si ujít putovní výstavu fotografií v Budějovicích

Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích (zdroj FB Město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pokud máte rádi vodu a chtěli byste se dozvědět něco zajímavého, neměli byste si nechat ujít vernisáž výstavy na téma Voda a civilizace. Ta se uskuteční v pátek 7. srpna ve čtyři hodiny odpoledne se na náměstí Přemysla Otakara II v jihočeské metropoli.

Jedná se o expozici velkoformátových panelů s fotografiemi z celého světa včetně jihočeských zajímavostí, doplněných informacemi světově uznávaných vědců na téma významu klíčové životodárné tekutiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Celkem 25 panelů si bude možné prohlížet až do 25. srpna, a to i po setmění díky osvětlení alternativními zdroji. Komentovaná prohlídka výstavy s výkladem kurátora a spoluautora výstavy Miroslavem Bártou, prorektorem Univerzity Karlovy, začne v 16:30 hodin.

„Voda je neocenitelným a nenahraditelným prvkem kvality našeho života. Každý si jistě uvědomuje, že bez vody by nebyl život, a proto je potřeba s vodou zacházet hospodárně a šetrně. Naše město se historicky až do šedesátých let dvacátého století potýkalo s problematickým zásobováním kvalitní pitnou vodou. V uplynulých letech byly Budějovice několikrát postiženy povodněmi a nyní se musíme připravit na častější období sucha v důsledku klimatických změn. To klade velké nároky na nás na všechny při rozumném nakládání s vodou při každém otočení kohoutku,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

V rámci této výstavy se uskuteční také Dny otevřených dveří na vodárenské věži s tematickou plavbou z přístaviště Sokolský ostrov. Lodě budou vyplouvat od 8. do 23. srpna vždy od středy do neděle v daných časech v 9:35 hodin, v 12:35 hodin a v 14:35 hodin. Plavba k přístavišti u vodárenské věže trvá přibližně 10 minut a je nutné si na ni předem rezervovat lodní lístky. Pro snadný výstup a nástup do lodi byly u tohoto přístaviště vybudovány provizorní schody.