Zatímco babička pracovala na zahradě, recidivista jí prošmejdil dům

ilustrační foto

PŘEROVSKO – Seniorka, která odešla pracovat na zahrádku vedle domu v obci na Přerovsku, si schovala klíč od domu na místo, kde si myslela, že bude v bezpečí. Toho si však všiml recidivista, který se tou dobou potuloval po vesnici. Neváhal, dům si odemkl a prohledal ho. Přitom ukradl věci za několik tisíc korun. Žena ho však otevřeným oknem zahlédla a ještě téhož dne policisté zahájili trestní řízení.

Včera dopoledne se po Vlkoši na Přerovsku potuloval 37letý recidivista, který má bydliště v jiném okrese. Dopoledne si všiml, že jedna z obyvatelek obce odešla pracovat na zahrádku vedle domu, dům zamkla a klíč si nevzala s sebou , ale odložila ho na místo, kde si myslela, že bude v bezpečí. „Dlouho neváhal, vzal klíč, dům si odemkl a prohledal ho. Uvnitř v různých místnostech a na různých místech našel a ukradl 160 E, 600 Kč, tři zlaté prsteny a zlatý řetízek,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Když se seniorka vracela ze zahrádky, všimla si v otevřeném okně, že se po domě pohybuje cizí muž a zakřičela na něho, co tam dělá. Zloděj vzal nohy na ramena a z domu vstupními dveřmi utekl. Při útěku zahlédl na ulici 9. května ve Vlkoši jízdní kolo, na které nasedl a začal ujíždět směrem na Říkovice. V té době již byla zalarmovaná policie, policejní hlídky vyrazily na místo a do deseti minut od oznámení pachatele dle popisu zadržely i s kradenými věcmi v hodnotě něco málo přes 6 000 korun. Skončil v policejní cele a při prověřování dalších okolností se zjistilo, že se jedná o zkušeného recidivistu, který se rozhodně nemůže pyšnit čistým rejstříkem trestů. Ještě ten samý den bylo zahájeno trestní řízení a pachatel tak může strávit až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .