Ruinfest na hradě Rabí má slušně nabito: Mrkněte na program

PLZEŇSKÝ KRAJ – Jste-li milovníky hudebních festivalů a živých vystoupení, tuto akci byste si rozhodně neměli nechat ujít. Zažijete parádní atmosféru v romantickém prostředí nejrozsáhlejší hradní zříceniny u nás.

Na co se můžete těšit? Na pódiu se vystřídá šest pečlivě vybraných kapel a nebude chybět ani doprovodný program mezi jednotlivými vystoupeními.

Cigarette Syndrome
18:30 až 19:15
Čtyřčlenná garážová kapela se vynořila z pražských sklepů v roce 2015. Od vydání podomácku nahraného dema se jejich kytarová melancholie a líné avšak přesné trojhlasy staly známou součástí pražského undergroundu. Cigarette Syndrome měli tu čest sdílet pódium se zahraničními rockovými stálicemi jako PUP, DZ Deathrays nebo LIFE. Objevili se i na známých festivalech Rock For People, United Islands či Povaleč.

Kalle
19:45 až 20:30
U nás není podobných kapel jako je Kalle. Tato dvojice svojí hudbou dokáže posluchače ne jen upoutat, ale doslova spoutat. David a Veronika hrají od roku 2013 a za tu dobu už stihli vyhrát žánrového Anděla a za album Saffron Hills dostali Anděla dalšího, tentokrát v kategorii Alternativa.

Ghost of You
21:00 až 21:45
Kluci z Brna a jejich dospělý indie-rock budou jedním ze zásadních hřebů letošního ročníku. Těšit se můžete na jejich syrové a energické vystoupení.

The Drain
22:15 až 23:00
Jedna z nejlepších glam rockových kapel u nás předvádí svoji hudbu pódia už od roku 2007. Kapela koncertovala často i v zahraničí a zkušeností má na rozdávání. Teď konečně zahraje i tady.

Black Holes
23:30 až 0:15
Black Holes je dvoučlenná sestava z Prahy, která staví na kontrastu masivního kytarového zvuku a melodického popového zpěvu. Jejich dosavadní singly se umístily v hitparádách několika českých rádií a videoklip Black Hole rotoval na TV Óčko.

1flfsoap
00:45 až 1:30
Temná strana elektra, dravost, melancholie, smyčky, živé bicí a kytara, to jsou 1flfsoap, jeden z nových objevů české elektronické scény, nominovaný v hudebně exportním projektu Radia Wave. Nejrůznější hardware, živé bubny, charakteristická kytara a velká dávka improvizace, to vše je obsaženo v každém jejich setu.

Pauzy mezi kapelami zaplní formace Aiko, Jiný Metro a tracklist.cz DJs.

Ruinfest na hradě Rabí se rozehraje v sobotu 15. srpna v 18:30. Pokud na hrad přijdete dříve, bude možné stihnout ještě poslední prohlídku hradu v 17.00.

Na hradním nádvoří naleznete skoro vše (hudbu, občerstvení i různé workshopy). Pod hradem lze stanovat. Děti do 15let budou mít vstup ZDARMA. Vstupenky můžete objednat zde.