Slavkov opět ožije napoleonskou atmosférou

zdroj: slavkovak.cz

VYŠKOV – Slavkov u Brna v sobotu 15. srpna opět ožije napoleonskou atmosférou. Jako každoročně se před zámkem budou konat Napoleonské hry.

Od 9 do 13 hodin bude zámecký park lákat na jarmark v empírovém stylu. Pod stromy budou piknikovat dobově oblečení účastníci, kteří ve 13 hodin při komentované módní přehlídce na zámeckých schodech představí i historické pikantnosti. Odpoledne bude park patřit vojákům a koním. V hlavní roli knížete Lichtenštejna se představí Václav Vydra. Vrcholem programu bude večerní bitevní ukázka na téma osudu válečných koní. Napoleonskou atmosféru si návštěvníci můžou užívat i v interiérech zámku. Tam se totiž bude odehrávat pravá narozeninová oslava císaře Napoleona v podobě pěti prohlídek s divadelní zápletkou. Vstupné do parku bude od 9 do 14 hodin zdarma, ale odpolední vojenský program je zpoplatněný. Vstup pouze na večerní bitvu je jednotně 50 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Diváky zpoplatněného programu se můžou těšit na zajímavosti o plemenech koní, ukázky vojenského i dělostřeleckého výcviku i sabrage jezdců. Mezitím si užijte dobového i vojenského života: můžete si projít vojenský tábor a užít empírový piknik krásných dam a pánů. Ve vojenské uniformě se objeví Václav Vydra v roli knížete Lichtenštejna, muže, který vedl rakouské vojsko v bitvě u Slavkova. „Diváci budou doslova vtaženi do života koní a toho, co museli ve válečné vřavě prožívat,“ uvedl Ivan Vystrčil se sdružení Acaballado. Program Napoleonských her ve Slavkově u Brna najdete zde.