Havárii způsobila matka, která se za jízdy otočila na své děti

ČESKOLIPSKO – Jako varování před otáčením se za jízdy na děti na zadních sedačkách zveřejnila policie pondělní případ havárie, která se naštěstí tentokrát obešla bez zranění. Možná i podobný manévr stojí za nejtragičtější nehodou loňského roku v Libereckém kraji, kdy se 25. října na silnici I/13 ve směru od Liberce na Mníšek čelně střetlo s popelářským vozem osobní vozidlo, v němž zahynula matka a její dvě malé dcery.

Nehoda s možnou podobnou příčinou se udála v pondělí odpoledne. Řidička osobního vozidla značky Fiat projížděla Purkyňovou ulicí v České Lípě směrem k sídlišti Špičák, když se při jízdě otočila na své dvě malé dcerky na zadních sedačkách. „V tu chvíli ovšem ztratila kontrolu nad řízením a najela do obrubníku. Vozidlo se následně roztočilo a ještě nabouralo do kovového zábradlí. Přivolaní zdravotníci obě děti prohlédli a zjistili, že jsou naštěstí v pořádku,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Událost je varováním pro ostatní rodiče, kteří vozí v autě děti. Během jízdy by se na ně rozhodně neměli otáčet. Pokud na zadních sedačkách pláčou nebo zlobí, je nutné, aby i přesto zachovali klid, věnovali se řízení a snažili se zastavit na vhodném místě, kde je možné situaci začít řešit. „Tím, že řidič přesune svou pozornost během jízdy na cokoliv jiného, vystavuje celou posádku vozidla nebezpečí nehody, která může skončit i fatálně. Rodiče by si naši radu měli vzít k srdci a řídit se jí,“ dodala mluvčí Baláková.

V paměti ještě všichni máme případ tragické nehody z loňského října, při níž na obchvatu u Krásné Studánky po nárazu do popelářského vozu zemřela v osobním autě 44letá žena a její dvě malé dcerky. O tragické události a pochybnostech části rodiny o úmyslech matky jsme vás informovali ZDE. Nejstarší dcera zemřelé řidičky a zároveň nevlastní sestra obou mrtvých holčiček obvinila matku, že do popelářského vozu narazila úmyslně, aby své dvě nejmladší dcery nemusela svěřit do péče jejich otci. Nehodu ale mohlo zavinit obyčejné otočení matky na dcery na zadních sedadlech vozu. Vyšetřování policie neprokázalo, že střet s popelářským vozem zavinila řidička úmyslně, a případ byl proto odložen.

Foto: Policie ČR, ČT24