Řidič (22) smetl ze silnice osobní auto: Nastavoval si klimatizaci

DOMAŽLICKO – Včerejší parný den nepřinesl příliš štěstí dvaadvacetiletému řidiči osobního auta Škody Octavie. Ten si na cestě na obec Újezd Svatého Kříže prožil opravdu horké chvíle.

Aby se trochu zchladil, začal se chvíli zabývat klimatizací a nevšiml si, že se rychle blíží ke křižovatce mezi obcemi Bělá nad Radbuzou, Újezd Svatého Kříže a Doubravka. Bohužel v ten osudový moment tam před ním právě odbočovalo doleva osobní auto Suzuki LJ80. Byla to už jen otázka mžiku, kdy přední částí své Octavie do Suzuki narazil. Vlivem prudkého střetu vyjel vlevo mimo silnici a jím odražené Suzuki skončilo převrácené v příkopu na střeše.

Při hrozivě vypadající dopravní nehodě jako zázrakem došlo naštěstí pouze k lehkému zranění dvaasedmdesátiletého řidiče vozidla Suzuki. „Dechové zkoušky na alkohol dopadly u obou řidičů negativně. Škoda na vozidle Škoda Octavia byla vyčíslena na 60 tisíc korun. Stejná míra poškození byla odhadnuta i na vozidle Suzuki. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ uvedla k nehodě Dagmar Brožová.