Kam o víkendu v Brně? Město láká na festivaly

Ilustrační foto.

BRNO – Na víkend hlásí deštivo, to ale neznamená, že musíte sedět doma. Město Brno zve na zajímavé festivaly, ať už hudby nebo festival Den Brna.

Od pátku do neděle se můžete těšit na oblíbený Den Brna, který připomene výročí obléhání Brna Švédy. Klíčovým dnem bude sobota, kdy bude v dopoledních hodinách slavnostně odhalena nová socha jezuitského kněze Martina Středy. V kostele Nanebevzetí Panny Marie se bude v 10 hodin sloužit mše svatá. Tradiční historická bitva se kvůli pandemii koronaviru konat nebude, místo toho ale proběhnou historické průvody v centu města. K nim bude patřit i kladení věnců v kostele sv. Jakuba a u hrobky Radiuta de Souches. V pátek i v neděli jsou připraveny komentované prohlídky. V Labyrintu pod Zelným trhem na návštěvníky čeká akce Černá koule pro generála Torstensona. Jde o prohlídku, ve které se dozvíte, že podle staré pověsti byla černá koule tím jediným, co mohlo zabít velitele švédských vojsk. Připravena je také speciální edice kuliček v orloji, které jsou černé a připomínají dělovou kouli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Filharmonie Brno zve na Mezinárodní hudební festival Špilberk. Open-air festival přinese návštěvníkům nevšední hudební večery na hradním nádvoří. V neděli od 20 hodin se můžete těšit na vojenský soubor Ondráš.

A pokud muziky nemáte ještě dost, už od včerejška běží Maraton hudby Brno. Ve čtyřech dnech se představí například Monika Načeva a Zdivočení koně, Golden Delicious, Circus Brothers, Korjen, Platonic, Katarzia, Magdalena Kožená, Jan Bendig, Katarína Knechtová, Morčata na útěku, Mucha, ale i cimbálové muziky.