Na jihu Čech ve čtvrtek přibylo 7 případů onemocnění Covid-19

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Aktuální situace na jihu Čech ohledně koronaviru je stabilnější, nicméně i tak přibývá šest až deset případů denně. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 293 a aktuálně pozitivních 134 osob.

Od středečního do čtvrtečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 185 vzorků a 75 vzorků od samoplátců. Z celkových 260 vzorků bylo sedm pozitivních. Šlo o čtyři ženy a tři muže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Tři pozitivní případy byly zjištěny mezi členy ukrajinské rodiny žijící na Písecku po jejich návratu z dovolené v domovské zemi. Jednou šlo o nákazu ženy, opět z Ukrajiny, tentokrát ovšem infikovanou kontaktem s již pozitivní osobou na Strakonicku. Jedna osoba se infikovala ve firmě v Praze. Zdroj nákazy dalších dvou osob je zatím neznámý a jeho původ zjišťujeme,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 134 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 35 na Prachaticku, 24 na Českobudějovicku, 21 na Písecku, 18 na Táborsku, 13 na Strakonicku, 12 na Jindřichohradecku a 11 na Českokrumlovsku.

V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu onemocnění, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si jižní Čechy nadále udržují kumulativně s 67,22 nemocnými na 100 tisíc obyvatel k čtvrteční osmnácté hodině i nadále pozici regionu s nejnižším celkovým výskytem Covid-19 v České republice.