VIDEO: Společně zachránili život mladému muži, který zkolaboval na hřišti v Heršpicích

ilustrační foto

BRNO – Ve středu odpoledne požádalo policisty hlídkové služby Brno o součinnost operační středisko Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v rámci systému first responder.

Hlídka byla totiž v tuto chvíli nejblíže k hřišti v Horních Heršpicích, kde zkolaboval mladý muž. Při příjezdu policisté dispečinku potvrdili, že je muž v bezvědomí a nedýchá, a proto od svědků události převzali resuscitaci. Během pár okamžiků dorazila na místo i posádka zdravotnické záchranné služby. Policisté nadále významně a velmi úzce spolupracovali, podle pokynů zdravotníků pokračovali v srdeční masáži. Tato činnost je obzvláště v horkém počasí, které zrovna panovalo, velmi fyzicky náročná. Po více než třiceti minutách společné práce se podařilo obnovit srdeční činnost pacienta. Za stálé lékařské péče byl transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Opět se ukázalo, že když do sebe všechny články záchranného řetězce zapadnou, odměnou za týmovou spolupráci je záchrana lidského života.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.