Pohádku O Palečkovi uvidíte na zámku i v zahradě!

JIŽNÍ ČECHY – Nechce se vašim dětem číst pohádky? Vezměte je do divadla na představení O Palečkovi! Zažijte společně velká dobrodružství malého Palečka, jehož chytrost zvítězí i nad lakotným kupcem. Navíc divadlo přijíždí za vámi!

Byli jednou dva manželé a ti neměli děti. Když jednou odjel muž na pole orat, narodil se mu zatím doma synek, o nic větší než paleček. Matka ho také hned Palečkem nazvala. Byl to klučík přepodivný! Sotva se narodil, už ho byly plné kouty, po jizbě i kuchyni běhal, skákal a zpíval. „Mámo, mámo, dej mi oběd, ať ho otci odnesu na pole,“ volal na matku, když bylo k poledni. Pro nás obyčejná cesta, ale jak se s ní popral vynalézavý Paleček? Inu, řeku přeplul v dřevěné lžíci a zpátky se vrátil na motýlovi.

Jak zvládl pohánět voly bez biče, na to už se musíte přijít podívat. S dobrodružným vyprávěním o malém chlapečkovi s obřím srdcem a o radosti z poznávání světa přijíždí Jihočeské divadlo až k vám. Třeba 15. srpna od 14. hodin ho můžete vidět na Zámku Nové Hrady, 21. srpna v 17 hodin v Biskupské zahradě v Českých Budějovicích, ale k dispozici jsou i jiné termíny a místa, jako třeba Zámek Blatná. Vyberte si!