Průtrž mračen nad Plzeňskem zaplavila pole, silnice i soukromé pozemky

PLZEŇSKÝ KRAJ – Nad Plzeňskem se přehnaly bouřkové mraky a přívalový liják brzy na některých místech způsobil problémy. Do půl osmé bylo nahlášeno zhruba 25 událostí v souvislosti s deštěm.

Hasiči ve čtyřech případech zasahovali i u spadlých stromů. K prvním problémům došlo v Plzeňské ulici Na Koreji a Neznašovech. „V obou případech přívalová voda z polí pronikla na soukromé pozemky. V Neznašovech budou hasiči čistit kanálové propusti,“ popsal situace mluvčí hasičů Petr Poncar.

Voda způsobila problémy i před Radobyčicemi, kde se začal rozlévat rybníček při ulici K Doudlevcům. Další zásahy se uskutečnily například v Bolešinech a Běšinech. „Nedaleko Běšin u Šáleného mlýna zatéká voda na čerpací stanici a komunikaci,“ popsal další ze situací spojených s deštěm mluvčí hasičů. „V Plzni je kvůli přívalovému dešti neprůjezdná komunikace ve směru od Makra na Křimice, dále ulice Regensburská, Chebská a K Doudlevcům. V obci Radčice došlo k sesuvu svahu u domu. V obci Borovy je silnice neprůjezdná kvůli půl metru vody. Správa a údržba silnic provádí značení. Objížďka bude stanovena,” doplnila informace policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zdroj: HZS