Tomáš Berdych slavnostně otevřel novou tenisovou halu ve Valašském Meziříčí

Foto: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Moderní tenisová hala, která vyrostla ve sportovním areálu v Koutech, byla o uplynulém víkendu slavnostně otevřena. Stalo se tak při příležitosti Mistrovství české republiky starších žáků. Symbolického přestřižení pásky se zúčastnil i slavný místní rodák Tomáš Berdych.

Nově postavená hala se v minulém týdnu stala dějištěm napínavých zápasů mladých tenisových nadějí. Místní TK DEZA si navíc na pátek připravil slavnostní otevření sportoviště za téměř 30 milionů korun. „Sportovcům nabízí trojici kurtů pro čtyřhru, které splňují mezinárodní standardy. I díky tomu můžeme nově ve Valašském Meziříčí pořádat turnaje vyšších soutěží. Jsme moc rádi, že se tuto důležitou investici podařilo po letech příprav úspěšně zrealizovat,“ neskrýval spokojenost jednatel TK DEZA Radomír Masařík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Slavnostního otevření se spolu s vedením města a dalšími hosty zúčastnil také hvězdný tenista a odchovanec místního klubu Tomáš Berdych. Symbolickým přestřižením pásky navíc se starostou města Robertem Stržínkem a Radomírem Masaříkem uvedl sportovní halu do provozu.

Hala poskytla městu špičkové zázemí pro tenis, které je výjimečné nejen v rámci Zlínského kraje. „Klubu se navíc podařilo na výstavbu haly získat dotaci bezmála 18,8 milionu korun. Částkou 3,7 milionu jsme výstavbu podpořili z městského rozpočtu a zbývajících cirka 6,9 milionu korun hradí místní společnost Deza,“ sdělil starosta Robert Stržínek. Po uplynutí desetileté udržitelnosti projektu přejde hala bezúplatně do majetku města. Radnice také provádí opravy letních šaten v areálu, které vyjdou na více než 2 miliony korun.

Foto: město Valašské Meziříčí
Foto: město Valašské Meziříčí
Foto: město Valašské Meziříčí