Ukradli kola za více než sto tisíc korun. Policisté je dopadli za tři dny

ČESKOLIPSKO – Partičku tří zlodějů kol z Nového Boru, mladého recidivistu a dvě ženy, vypátrali kriminalisté do tří dnů. Trojlístek společně ukradl horská kola za více než 100 tisíc korun. Zlodějíčkovi přitížila i předchozí krádež psa, na trest si proto počká ve vazbě. Kola už policisté majitelům vrátili.

V noci z pátku 7. na sobotu 8. srpna se majitelům rodinného domu v Novém Boru ze stodoly na zahradě ztratilo pět horských jízdních kol. Kriminalisté trojici pachatelů vypátrali po třech dnech od přijetí trestního oznámení. Jde o zajímavý trojlístek, který tvoří 24letý místní majetkový delikvent a jeho dvě kamarádky ve věku 27 a 31 let.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

V jejich rukách skončilo karbonové kolo amerického výrobce značky Cannondale F-Si v hodnotě 85 tisíc korun a další čtyři horská kola, jejichž celková hodnota činí 23 tisíc korun. „Čtyřiadvacetiletého člena novoborské zlodějské partičky jsme v pondělí 10. srpna zadrželi a v jeho bydlišti jsme zajistili tři z pěti odcizených kol. Tento mladík se v dubnu letošního roku vrátil po šesti letech z vězení, kde si odpykal trest za předchozí krádeže,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Už v červnu ho ale policisté usvědčili z další majetkové trestné činnosti ve městě. V červenci pak zase odcizil ze zahrady rodinného domu v Novém Boru jorkšíra, kterého ihned prodal. I v tomto případě byli policisté úspěšní a vypátrali psa jeho majitelce do týdne. „Z vypátrání kol se tentokrát radoval 40letý muž, kterému jsme v pátek 14. srpna předali na policejní služebně obvodního oddělení v Novém Boru jeho Cannondale,“ doplnila mluvčí Baláková.

Policistům už s recidivistou došla trpělivost a poté, co ho obvinili ze spolupachatelství na přečinech krádeže a porušování domovní svobody, podali státnímu zástupci podnět k jeho vazebnímu stíhání. Soudce ho do vazby poslal ve čtvrtek. Trestní stíhání pro oba zmíněné skutky policie vede i proti jeho kamarádkám, ty si ale na rozdíl od něj na verdikt soudu o výši trestu počkají na svobodě. Všem třem nyní hrozí až pět let ve vězení.

Ilustrační foto