K doktorovi nebo do lékárny? Ve Zlínském kraji povinně s rouškou

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští hygienici vydali mimořádné opatření nařizující povinné nošení roušek ve zdravotnických zařízeních ve Zlínském kraji. Důvodem je nárůst počtu nakažených v těchto zařízeních. Nařízení je platné od středy 19. srpna.

„S účinností ode dne 19.8. od 0:00 hod. do odvolání se na území celého Zlínského kraje nařizuje zákaz pohybu a pobytu všech osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének ve všech zdravotnických zařízeních ambulantní a jednodenní péče, v lékárnách a ve výdejnách zdravotnických prostředků,“ uvedli dnes krajští hygienici. Zákaz se nevztahuje na děti do dvou let, výjimku mají také osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou a podobně.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Důvodem pro vydání nařízení je podle hygieniků zvýšený výskyt koronaviru ve zdravotnických zařízeních. Tam se totiž koncentruje riziková skupina obyvatel.

Posledním zjištěným ohniskem koronaviru ve zdravotnickém zařízení ve Zlínském kraji je rehabilitační oddělení Uherskohradišťské nemocnice. „Pozitivní jsou v tuto chvíli tři pacienti, kteří byli přeloženi na infekční oddělení, a deset zaměstnanců, ti zůstávají v domácí karanténě,“ oznámil v pondělí ráno mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant. Testy projde zhruba stovka zdravotníků.

K úternímu ránu hygienici evidují ve Zlínském kraji 162 nemocných, přičemž 71 je z Uherskohradišťska, 47 ze Zlínska, 27 z Kroměřížska a 17 ze Vsetínska. S koronavirem jsou v kraji spojována 4 úmrtí.