Od rocku po dechovku. Festival v Kloboukách uvítá dvě desítky kapel pod širým nebem

Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Víkend ve Valašských Kloboukách bude patřit hudebníkům, kteří již poosmnácté vystoupí v rámci Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Od pátku 21. do neděle 23. srpna se představí dvě desítky kapel různých žánrů – od rocku a jazzu po folk a dechovku.

S ohledem na současnou situaci se vystoupení uskuteční pouze pod širým nebem a diváci si budou moct užít hudebníky na dvou pódiích. „V pátek festival zahájí na Masarykově náměstí kapely Šamat, Stanley Dixie Street Band, Křídla a Reflexy. Čeká nás večer s rockovou a populární hudbou, která osloví napříč generacemi,“ pozval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V sobotu po poledni bude hlavní pódium patřit promenádní přehlídce dechových hudeb, cimbálových muzik i folklorních souborů. „To nejlepší ze svého umění přivezou slovenští hosté Straňanská Švitorka, Lieskovanka nebo Kamaráti, večer pak vynikající Smell Brass Orchestra. Moravský folklór zastoupí muzikanti Dúbravanky, Valašky nebo Miločanky a spolu s nimi také soubor Valašský vojvoda. Večerní venkovní zábavu pak odehraje kapela Stram,“ vyjmenoval Baloušek.

Druhé festivalové pódium v sobotu ožije na nádvoří podnikatelského centra, kde navodí příjemnou letní náladu cimbálovka Klobučan. „K posezení u muziky neodmyslitelně patří i dobré víno. Proto doporučujeme navštívit v sále inkubátoru košt moravských vín a se skleničkou si pak venku na nádvoří vychutnat vystoupení hudebníků,“ dodal ředitel. Košt se sem přemístí ze sálu Sokola, aby nebyli lidé ve vnitřních prostorách omezeni povinností nosit roušky.

Finále festivalu se návštěvníci dočkají v neděli odpoledne, kdy jim zahrají, zazpívají a zatančí desítky účinkujících. Folklórní šmrnc zaručí domácí soubor Klobučan, na který navážou dechové hudby Brumovjanka a Veselanka. O slovo se poté přihlásí cimbálová muzika Grande Moravia Ladislava Pavluše a letošní muzikantský svátek zakončí slovenská dechová hudba Záhorienka.