Téměř každá druhá točená zmrzlina při kontrole nevyhověla z důvodu nedostatečné hygieny

LIBERECKÝ KRAJ – Krajští hygienici se zaměřili na kontroly točených zmrzlin a provozoven v rekreačních oblastech. Z 25 odebraných vzorků točené zmrzliny bylo 11 nevyhovujících, obsahovaly enterobakterie, ukazující na nedostatečnou provozní hygienu.

Stejně jako každý rok i letos, byť vlivem okolností o něco později, zaměřili hygienici svoji pozornost mimo jiné na ověření úrovně poskytovaných stravovacích služeb v provozovnách umístěných v rekreačních oblastech (koupaliště, turistické lokality), a to ve stálých či sezónních stáncích, stáncích se zmrzlinou. V období od 1. června provedli zatím celkem 67 takto cílených kontrol.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

V pevných stáncích zaměřených na prodej točené zmrzliny provedli 29 kontrol a odebrali 25 vzorků, z nichž 11 bylo nevyhovujících. Těmto provozovatelům bylo nařízeno provedení sanitace výrobníku zmrzliny. Za zjištěné nedostatky bylo uloženo 9 pokut v celkové výši 44 tisíc korun.

„U všech nevyhovujících vzorků laboratorní vyšetření potvrdila přítomnost bakterií z čeledi Enterobacteriaceae, které jsou indikátorem nedostatečné provozní hygieny. Tím je myšlena zejména nedostatečná sanitace zmrzlinového stroje, pracovních ploch a provozního náčiní, případně též nedostatečná osobní hygiena pracovníka při výrobě zmrzliny jako je mytí rukou či pracovní oděv. V žádném odebraném vzorku zmrzliny nebyl zachycen nebezpečný patogen, který by mohl ohrozit zdraví konzumentů,“ upřesnila vedoucí oddělení hygieny výživy Klára Hrábková.

Hygienici kontrolují výrobu zmrzlin od roku 2015 pouze ve stáncích a v části restaurací, zatímco větší výrobny zmrzlin s rozvozem a veškeré cukrárny náleží pod dozor Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Dalších 38 kontrol hygienici provedli ve stáncích s občerstvením. Nejčastěji se během kontrol setkávali s nedostatky v provozní hygieně, tedy buď s celkovým nepořádkem v provozovně, nebo špinavými pracovními plochami či lednicemi. Uložili 6 pokut v celkové výši 20 tisíc korun.

„Nedodržení hygienických požadavků v kombinaci s teplým počasím a velkou kumulací návštěvníků představuje zvýšené riziko vzniku a šíření alimentárního onemocnění, nejčastěji např. salmonelózy či kampylobakteriózy. Při výběru stánku se zmrzlinou či občerstvením bychom se měli zaměřit především na čistotu, a to jak samotného prostředí stánku, tak personálu. Neměli bychom navštěvovat na první pohled podezřele vypadající stánky a měli bychom se vyvarovat koupě potravin, které již na první pohled nevypadají čerstvě,“ dodala Hrábková.

V souvislosti s konzumací občerstvení v rekreačních oblastech v letošní letní sezóně nebyl v Libereckém kraji zaznamenán žádný hromadný výskyt alimentárního onemocnění. „Kontroly budou průběžně pokračovat,“ upozornila tisková mluvčí krajských hygieniků Zuzana Balašová.

Ilustrační foto