Vydal se pro benzín, motorku mu mezitím ukradli. Viděli jste zloděje?

Foto: Policie ČR

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Na výlet na Uherskohradišťsko nejspíš dlouho nezapomene motorkář z Německa. Zatímco se vydal na benzínku, někdo mu ukradl odstavenou motorku za 300 tisíc korun. Policie žádá o pomoc případné svědky, kteří by mohli přispět k dopadení pachatele.

Sedmatřicetiletému cizinci došel v sobotu ráno benzín, měl totiž nefunkční ukazatel stavu paliva. „Motorku proto uzamkl a ponechal ji na odstavné asfaltové ploše u komunikace vedoucí k obci Staré Hutě zhruba 100 metrů od hlavního silničního tahu E50 na 43,5 km. Následně odjel na nedalekou čerpací stanici, aby si tam koupil do kanystru benzín. Když se vrátil zpět, motorka už na svém místě ani nikde v okolí nebyla,“ popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ke krádeži došlo v sobotu 15. srpna v době od 8:20 do 9:00. Jednalo se o silniční kapotovaný motocykl značky DUCATI 199 PANIGALE červené barvy s německou registrační značkou ASGW2 v hodnotě tři sta tisíc korun. „Krádeží se nyní zabývají policisté z Obvodního oddělení v Buchlovicích. Pachateli za tento trestný čin hrozí až pětileté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.

Policie žádá případné svědky o pomoc. „Pokud si někdo v blízkosti odstaveného motocyklu všiml čehokoliv podezřelého, pohybu osob, jiného vozidla (zřejmě nákladního vozidla – dodávky) nebo viděl přímo pachatele, kteří motorku nakládali, ať zavolá na linku 158 nebo policistům z Obvodního oddělení v Buchlovicích na číslo 974 678 761. Předpoklad je, že motocykl nakládalo více osob,“ sdělila Kyšnerová.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR