Dal si 4 piva a 3 panáky slivovice a sedl na kolo za 100 tisíc

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Alkohol sehrál stěžejní roli v dopravní nehodě cyklisty poblíž městské části Ivančic Řeznovice. Před podvečerní jízdou se posilnil čtyřmi pivy a k tomu si dal tři panáky slivovice.

Pětačtyřicetiletý muž pochopitelně nezvládl řízení, narazil do svodidel a následně přes ně přepadl. Přitom se zranil a musel být záchranáři převezen do nemocnice k ošetření. Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, při vyšetřování nehody měli svědky přivolaní policisté rychle jasno o její příčině. Cyklista nadýchal 3,33 promile. Sám se přiznal, že těsně před jízdou si dal čtyři piva a k tomu tři panáky slivovice v rychlém sledu za sebou. „Přestože si bicykl pořízený za 100 tisíc korun prakticky neponičil a nevznikla škoda ani na svodidlech, musí počítat s tím, že ve správním řízení se pokuta může vyšplhat až do výše 10 tisíc,“ dodal Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.