Muž kácel dřevo v lese bez povolení, chtěl ho poté zpeněžit

Ilustrační foto.

BRNO – V lesích u Brněnské přehrady přistihli včera večer strážníci osamoceného muže, který kácel stromy. Přišlo jim divné, že nemá speciální oděv a vedle něj je přistavená vlečka. Bylo tedy jasné, že nejde o pracovníka lesní správy.

Kousek od něj ležel také pokácený buk a několik nařezaných a částečně nasekaných polen. „Muž hlídce přiznal, že si sem přijel pro dřevo a odkazoval se na dohodu s konkrétním zaměstnancem,“ řekl k případu tiskový mluvčí Pavel Šoba. Strážníci si muže vyslechli a poté si ověřili pravdivost jeho slov. Vyšlo najevo, že muž lže. Ten se nakonec přiznal a dodal, že hodlal dřevo zpeněžit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci změřili čerstvý pařez, který měl skoro půl metru a vše zdokumentovali, aby se později dala vyčíslit škoda. Muž je podezřelý z majetkového přestupku a z porušení lesního zákona. Případ dořeší správní orgán a čtyřiatřicetiletý muž bude mít co vysvětlovat.