Rakouský vězeň uprchl do Podyjí. Marně

ilustrační foto

ZNOJMO – Rakouská policie požádala jihomoravské policisty o pomoc při pátrání po uprchlém vězni. Na jejich území ujížděl v neděli dopoledne s osobním autem a podle směru jízdy se dalo předpokládat, že překročí státní hranice.

Ihned po obdržení informace od rakouských kolegů vyslali policisté nejbližší hlídky k hraničním přechodům. Jedna z hlídek spatřila v obci Hnanice v protisměru uvedené auto. Policisté se se služebním vozidlem okamžitě otočili a se zapnutou zvukovou i světelnou výstrahou začali auto s rakouskou registrační značkou pronásledovat. Jeho řidič pohotově odbočil na polní cestu a mířil k Národnímu parku Podyjí. Asi po dvou kilometrech se znojemským policistům podařilo prchajícího muže dostihnout. Marný úprk vzdal ve chvíli, kdy jej začali předjíždět. Jak uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová, museli si počínat velmi obezřetně vzhledem k tomu, že se jednalo o nebezpečného pachatele, který by u sebe mohl mít i zbraň. Pod hrozbou namířené střelné zbraně cizinec poslechl a s nasazenými pouty na rukou pak putoval do policejní cely ve Znojmě. Celý služební zákrok skončil úspěšně a obešel se bez zranění všech zúčastněných. Zadržený dvaadvacetiletý muž byl v Rakousku odsouzen ke čtyřem letům odnětí svobody za loupež a krádež se zbraní. V současné době si odpykával zbytek trestu s náramkem na noze v domácím vězení. Elektronický přístroj si však z nohy násilím odstranil a uprchl. „Nyní probíhají úkony v rámci mezinárodní justiční spolupráce, směřující k jeho vydání do Rakouska,“ dodala Drahokoupilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.