Senior taxi bude dostupný v Opavě již od září

Ilustrační foto: T. Branda.

OPAVA – Původní termín spuštění projektu Senior taxi se posunul o zhruba pět měsíců. Senior taxi mělo být spuštěno v dubnu, ale kvůli epidemii vyjede až prvního září.

Senior taxi bude červený automobil s odpovídajícím nápisem a do ulic Opavy vyrazí až prvního září. Senior taxi bude sloužit k cestám k lékaři, rehabilitaci anebo například na úřad pro občany starší 70 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Jedinou další podmínkou je trvalé bydliště na území Opavy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Přepravu pomocí Senior taxi, které bude fungovat v pracovních dnech od 6 do 16 hodin, je možné využít maximálně 4x měsíčně. Vozidlo není vybaveno nájezdovou rampou, neumí tedy přepravit vozíčkáře, kteří nejsou schopni vozík opustit,“ upřesňuje tisková mluvčí města Lada Dobrovolná.

Konkrétní jízdu si je možno rezervovat na telefonním čísle +420 602 533 915. Jízda je pro seniory a držitele průkazů zpoplatněna 30 korunami, případný doprovod držitele průkazu ZTP/P má jízdu zdarma.