Řidič porušil snad všechny předpisy, navíc opilý vezl dvě děti!

PARDUBICKO – Policisté při běžné silniční kontrole zjistili, že jeden z řidičů porušil snad všechny předpisy, chybělo snad už jen telefonování za jízdy, což by bylo to nejmenší. Nakonec z toho bylo sedm prohřešků včetně řízení pod vlivem alkoholu a přepravy dvou nezletilých dětí na předním sedadle.

V úterý odpoledne policisté z obvodního oddělení Lázně Bohdaneč kontrolovali řidiče, zda dodržují předpisy. Jeden z projíždějících řidičů nebyl za jízdy připoután pásem, tak se ho rozhodli zastavit a provést silniční kontrolu.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Nepoužitím pásu to ale všechno jen začalo. Když chtěli muži zákona vidět doklady, odvětil řidič, že je zapomněl v karavanu. „Po provedené lustraci policisté zjistili, že nejen že řidičský průkaz nemá fyzicky u sebe, ale nemá ani příslušné oprávnění motorové vozidlo řídit. Na řadu přišla dechová zkouška. Ta první byla s výsledkem 0,99 promile a opakovaná 1,06 promile alkoholu v dechu. Z toho důvodu policisté muže vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což odmítl,“ popsala situaci policejní tisková mluvčí Dita Holečková.

To ale ještě nebylo vše! Neuvěřitelným rizikem bylo navíc to, že řidič ve vozidle vezl dvě nezletilé děti, a to obě na předním sedadle a bez použití autosedačky. Tečkou nakonec byla více jak rok propadlá technická kontrola. „Po provedení všech úkonů na místě tak muži a jeho dvěma dětem nezbylo nic jiného, než se vrátit do karavanu, ve kterém nedaleko trávili prázdniny, po svých. Mužovo jednání bude řešit příslušný správní orgán,“ dodala mluvčí Holečková.

Ilustrační foto