Začíná taneční festival Mácháč, letos proběhne v jiném režimu

ČESKOLIPSKO – Dnes odpoledne vypukne dvoudenní taneční festival Mácháč. Probíhat bude jak v obvyklém areálu festivalu na pláži Klůček, tak nově i v kempu Bílý kámen, počet osob bude ale oproti minulým ročníkům omezen.

V minulých ročnících dorazilo na festival až deset tisíc tanečníků, vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením se letos ale každé jednotlivé akce může zúčastnit maximálně tisíc osob. Páteční taneční festival pořadatel zahájí v 16. hodin a hudební produkci ukončí téhož dne ve 23 hodin. V sobotu akce pokračuje hudebním programem od 13 hodin a končí ve 23 hodin.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Stejně jako každý rok budeme dohlížet na to, aby v průběhu festivalu nedocházelo k narušení veřejného pořádku v místě konání akce a jeho blízkém okolí. Současně se zaměříme na prevenci před majetkovou trestnou činností, budeme dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu a v neposlední řadě se budeme věnovat odhalování držení a distribuce drog mezi návštěvníky akce,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

A právě drog bývají hudební festivaly plné. Policistům budou vypomáhat dopravní policisté z Libereckého a Ústeckého kraje, poříční hlídka z Ústí nad Labem, kriminalisté krajského Toxi týmu a pracovníci celních úřadů Liberec a Drážďany. Do bezpečnostního opatření budou zapojeny i prvosledové hlídky, jejichž úkolem je adekvátně a hlavně rychle zareagovat při mimořádné události. Vyzbrojeny jsou například samopaly.

Při kontrolách přijíždějících motorových vozidel a jejich posádek budou mít celníci k dispozici tradičně mobilní spektrometry, které s vysokou spolehlivostí a rychlostí detekují stopy po drogách, prekurzorech nebo výbušninách. Pokud přístroj zaznamená přítomnost drogy ve vozidle, provedou celníci následně jeho důkladnou kontrolu s využitím služebního psa vycvičeného na vyhledávání drog.

„Naše bezpečnostní opatření bude odpovídat aktuálním změnám v organizaci tohoto známého tanečního festivalu, kterou pořadatel provedl z důvodu současné epidemiologické situace. Podle něj se letos akce zúčastní převážně jen tuzemští návštěvníci včetně tuzemských hudebníků,“ dodala mluvčí Baláková

Foto: Policie ČR, machac.cz