Závěr týdne na silnicích Vysočiny přinesl dvě smrtelné nehody

Ani rychlý přílet záchranářů život motorkáři nezachránil. Foto ilustrační

JIHLAVSKO, ŽĎÁRSKO – První tragická nehoda dvou motocyklů a osobního auta se odehrála v pátek 21. srpna krátce před 16.00 hodinou. Po havárce na silnici vedoucí z Telče na Dolní Dvorce zemřel jeden z motorkářů. Další obětí je chodec, kterého v neděli 23. srpna brzy ráno srazilo osobní auto na silnici II/375 mezi obcemi Ubušín a Benátky u Jimramova na Žďársku.

K tragické dopravní nehodě dvou motocyklů a osobního auta na Jihlavsku letěl vrtulník krajských záchranářů. „Jeden z motorkářů utrpěl následkem havárie vážná zranění, kterým přes veškeré úsilí záchranářů na místě události podlehl. Druhého motocyklista pak zdravotníci letecky transportovali do nemocnice v Brně. Lehké zranění utrpěla i jedna osoba z osobního vozidla,“ informoval mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Podle zjištění policistů se nehoda stala tak, že za sebou jeli ve stejném směru dva motorkáři. První vyjel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem. Nehoda mu byla osudná, na místě zemřel. Druhý motorkář jedoucí za ním vyjel mimo silnici, kde havaroval. Zranil se a záchranáři ho transportovali do nemocnice.

V případě druhé tragické nehody na Vysočině srazilo osobní auto chodce, který utrpěl těžká zranění a na místě zemřel. „Oznámení o dopravní nehodě přijali policisté v neděli 23. srpna krátce před pátou hodinou ranní, došlo k ní na silnici II/375 mezi obcemi Ubušín a Benátky na Žďársku,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že příčinu, okolnosti a přesný průběh nehody policisté zjišťují.