Devět policejních hlídek kontrolovalo začátkem týdne „kladaře“

Policisté z Vysočiny opět kontrolovali náklady se dřevem. Foto: Policie ČR

VYSOČINA – Devět policejních hlídek z Vysočiny se v pondělí 24. srpna od časných ranních hodin zapojilo do další speciální dopravně bezpečnostní akce. Napříč Vysočinou a celých 12 hodin kontrolovaly řidiče nákladních aut převážejících dřevo.

A opět se prokázalo, že kontroly jsou na místě. „Lze říci, že téměř každý kontrolovaný řidič měl při kontrole nějaký problém,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že kontrolovali 17 nákladních aut.
Ve třech případech řidiči odmítli na výzvu policistů najet na nízkorychlostní vážení a nechat náklad zvážit, a dostali tak 30tisícovou pokutu. „V šesti případech policisté zjistili, že je vozidlo přetížené. Ve dvou případech policisté řidičům uložili kauce ve výši 9 000 a 15 000 korun a ve všech šesti případech také za přetížené vozidlo pokutu v příkazním řízení,“ upřesnila Dana Čírtková.

Jeden z řidičů měl špatně upevněný náklad, když použil menší počet upínacích pásů, které navíc byly určené pro zajištění mnohem menší hmotnosti nákladu.
Dalších deset pokut v příkazním řízení dostali řidiči za špatný technický stav tažného vozidla nebo návěsu a za špatné upevnění nákladu.
„Všechna zjištěná pochybení policisté řešili nekompromisně uložením pokut v příkazním řízení, případně zahraničním řidičům uložili kaucí a zjištěná porušení dopravců jsme zadokumentovali a oznámíme k řešení do správního řízení,“ uzavřela Dana Čírtková s tím, že výrazně přetížené jízdní soupravy museli jejich řidiči v několika případech přeložit na další vozidlo, jinak by nemohli pokračovat v jízdě.

Opakované přísné kontroly nákladních vozidel přepravujících dřevo jsou reakcí na neustále se opakující stížnosti na zjevně přeložené náklady. Řidiči osobních aut upozorňují na odlétávající kusy kůry, na viditelné přeložení vozidel i na špatné zajištění klád.