Kroměřížané, dejte pozor! Ve městě přibývá krádeží katalyzátorů

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Nárůst počtu krádeží katalyzátorů z osobních aut zaznamenali letos kroměřížští kriminalisté. Většinou se jedná o vozy značky Opel. Policisté proto vyzývají řidiče, aby se měli na pozoru.

Od začátku roku evidují policisté bezmála desítku krádeží. „Pachatel nebo skupina pachatelů si nejprve automobil vytipují, poté ho za pomocí ručního zvedáku nadzvednou a nakonec bruskou uříznou katalyzátor i s malou částí výfukového potrubí. Krádeže probíhají jak v nočních, tak v denních hodinách. Mezi nejčastěji takto poškozená vozidla patří značka Opel,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté apelují na řidiče, aby se měli na pozoru. „Zároveň žádáme občany, aby nás v případě, že se stanou svědky takového jednání, ihned informovali, a to na bezplatné lince Policie ČR nebo na čísle kroměřížských kriminalistů 725 074 416,“ vyzvala Kyšnerová.