Prohlídky zámku s paní kněžnou, či kuchařem vaše děti pobaví!

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Rádi byste svým dětem ukázali nějaké památky, ale obáváte se, že by je třeba prohlídka zámku nudila? V Hluboké nad Vltavou se to nestane! Mladším dětem bude dělat společnost paní kněžna, ti starší společně s kuchařem Richardem zjistí, jak správně prostřít zámecký stůl.

S paní kněžnou se podíváte do reprezentačních pokojů, ložnice a oblékárny kněžny Eleonory, velké jídelny, či zámecké knihovny. Kuchař Richard vás provede zámeckými kuchyněmi, kde nahlédnete do přípravy jídel. Víte, jak fungoval výtah na jídlo, kdo je someliér, či jak správně prostřít zámecký stůl? Tady se vše dozvíte. A přitom všem bude ještě vaším úkolem najít vychytralého zloděje šperků, který se vydává za někoho ze služebnictva. Pomůžete s jeho odhalením?

Prohlídky Státního Zámku Hluboká nad Vltavou, které vede paní kněžna, jsou určeny dětem ve věku pět až deset let a výklad je pro ně zkrácen a přizpůsoben. Zúčastnit se jich však můžete pouze do konce srpna. Prohlídky s kuchařem Richardem jsou určeny pro děti nad 10 let a trvají až do 20. září. Vyberte si termín, který vám vyhovuje, a vydejte se prozkoumat Pohádkové sídlo utkané ze snu krásné paní.