Tragická nehoda u Sulkova. Srážku autobusu s náklaďákem nepřežil jeden člověk

PLZEŇSKO – Dnes krátce před půl šestou hodinou došlo k vážné dopravní nehodě. Na silnici mezi Sulkovem a čerpací stanicí ve směru na Sulkov narazil autobus zezadu do odstaveného náklaďáku.

Ten stál v pravém jízdním pruhu, řádně označen z důvodu poruchy a řidič se spolujezdcem v něm čekali na odtah. V autobusu cestovaly čtyři osoby včetně řidiče. Tři z nich byli převezeny do nemocnice. „Jednu osobu jsme vyprostili přes prostor bočního okna. Bohužel u jedné z osob byla zranění neslučitelná se životem,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Dle informací policejní mluvčí Veroniky Hokrové byla do nemocnice odvezena i posádka nákladního auta. „Komunikace je ve směru z Plzně uzavřena. Policisté dopravu odklání na kruhovém objezdu u Makra a žádají řidiče, aby respektovali jejich pokynů a na objízdných trasách se chovali ohleduplně,“ uvedla dále mluvčí policie Veronika Hokrová. „Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů ÚO Plzeň-venkov. Uzavírka komunikace bude trvat nejspíše do 12 hodin,“ dodala mluvčí.

Zdroj: HZS