V Křepicích podpálil mladík spícího známého

ilustrační foto

BŘECLAV – Těžko pochopitelný případ vyšetřují kriminalisté na Břeclavsku. V Křepicích v úterý jednadvacetiletý muž zapálil oděv mladíkovi, který spal venku. Ten skončil s popáleninami II. stupně v nemocnici. Přitom se oba dva znají.

Podezřelý muž využil situace, kdy druhý mladík usnul na veřejném prostranství. Jak popsal policejní mluvčí Petr Zámečník, mladík vzal plastovou nádobu s rozprašovačem dezinfekce a postříkal poškozeného na nohou. Pak škrtnul zapalovačem a oděv spícího mladíka se vznítil. Hořícího mladíka naštěstí uhasili kolemjdoucí a přivolali mu sanitku. „Popálený mladík má vážná poranění. Pacientovi jsme podali léky tišící bolest a sterilní krytí a převezli jsme jej s popáleninami druhého až třetího stupně na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová. Dechová zkouška na alkohol u podezřelého muže byla pozitivní. „Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin Těžké ublížení na zdraví. Zároveň zjišťují podrobnosti a motiv jednání pachatele. V případě odsouzení mu hrozí až deset let odnětí svobody,“ doplnil Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.